Jak stworzyć dobre kasyno online? Kilka słów o projektowaniu stron

Rynek kasyn online w ostatnich latach rozrósł się w sposób niespotykany. Nowe marki pojawiają się z miesiąca na miesiąc, a choć liczba graczy rośnie, wielu operatorów czuje oddech konkurencji na plecach. Dlatego prześcigają się w sposobach na przyciągnięcie do siebie użytkowników.

Chodzi tu nie tylko o powitalne bonusy czy szeroki wybór gier. Profesjonalne kasyna poświęcają wiele czasu, by doświadczenie użytkownika było jak najbardziej przyjemne. Z tą myślą projektowane są strony, ich układ oraz podstawowe funkcje.

Co jest zatem najważniejsze w projektowaniu witryny kasyna? O czym należy pamiętać, by użytkownicy nie odbijali się od niej? Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych wskazówek, o których warto pamiętać.

Prostota korzystania

Najlepszą metodą projektowania stron jest metoda “od ogółu do szczegółu”*. Zaczynasz od ogólnej wizji i celów, które Twoja strona ma osiągnąć. Później tworzysz strategię poruszania się użytkownika po stronie. Mając to w pamięci, przechodzisz do projektowania menu, układu strony etc.

Dodatkowo zawsze warto pamiętać, że lepsza jest strona prosta, która ma mniej elementów. Im więcej opcji, tym większa szansa, że użytkownik pogubi się i zrezygnuje z korzystania w ogóle. Ta zasada powinna Ci przyświecać przy tworzeniu szkieletu strony, czy też dowolnego jej elementu.

Dodatkowo, im prostszy projekt, tym większa szansa, że wszystkie potrzebne elementy będą na wyciągnięcie ręki. Im mniej kliknięć użytkownik poświęci na dotarcie do wybranej opcji, tym lepiej. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie linki powinny być na stronie głównej. Dobry projektant będzie umiał połączyć minimalizm z informacyjnością.

Uwzględnij różne urządzenia

Internet jest medium, które przeglądane jest w specyficzny sposób. Inaczej wygląda czas korzystania, poziom skupienia, a także rodzaju urządzeń. Komputery, tablety, smartfony – każde z nich wymaga nieco innego podejścia do projektowania.

Dlatego już na etapie projektowania warto uwzględnić fakt, że nasza strona będzie musiała być dostępna dla kilku rozdzielczości. Tak zwany responsywny design strony jest z jednej strony branżowym standardem, z drugiej elementem, o którym nie wolno zapominać. Wiele programów do projektowania stron pozwala na podgląd różnych ich wersji, a i przeglądarki internetowe pozwalają emulować inne urządzenia niż nasz komputer.

Kolejnym etapem, na którym warto się skupić są testy strony. Nie tylko za pomocą specjalistycznych narzędzi, ale również za pośrednictwem ludzkich testerów. Osoba, która zaprojektowała stronę, najczęściej nie jest w stanie wyłapać jakichkolwiek problemów.

Wraz z kolejnymi wersjami projektu, tak bardzo przyzwyczaisz się do jej wyglądu i działania, że nawet niejasne elementy, staną się dla Ciebie oczywiste. Informacje zwrotne od innych osób pozwolą Ci jeszcze raz przemyśleć projekt i jego działanie.

Projektowanie strony internetowej nie jest sprawą prostą. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z kasynami online, często łatwiej jest oddać sprawę w ręce profesjonalnego projektanta, który zajmuje się tworzeniem stron niż uczyć się na własnych błędach. Nieważne jednak, czy się na to zdecydujesz, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, bez których korzystanie z Twojej strony będzie po prostu zbyt skomplikowane.

29 Jan 2021